Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
    Sosyal yer imi
    Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
    En bakılan konular
    Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
    Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
    Sinezenler..Sözleri
    Bir Sarkisin Sen
    Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
    Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
    MerHaba MerHaba :)
    ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
    Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
    Azerbaycan Bayragi

Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir?

YazarMesaj
    AyMaRaLCaN
    Admin
    AyMaRaLCaN

Rep Gücü : 29249

Rep Puani : 235

Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Empty
    MesajKonu: Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir?   Adnan Satıcı Biyografisi,Adnan Satıcı Hayatı,Adnan Satıcı Kimdir? Icon_minitimeC.tesi Mayıs 21, 2011 2:11 pm

13 Şubat 2007 tarihinde aramızdan ayrılan Adnan Satıcı ,17 Haziran 1962’de Diyarbakır’da dünyaya geldi. Altı yaşındayken babasını kaybetti.bundan üç yıl sonra annesi ve iki kız kardeşi ile birlikte Eskişehir’e yerleştiler. Bir dönem Eskişehir’de bulundu. Daha sonra ilk ve orta öğrenimini tamamlamak üzere Diyarbakır’a döndü. Gazi Eğitim Fakültesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün ardından,Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Uzun yıllar edebiyat öğretmenliği yaptı.Son görev yeri Ankara Akdere Ticaret Meslek Lisesi’ydi. Adnan Satıcı evli ve iki çocuk babasıydı.

Şiirleri Edebiyat Eleştiri,Yeni Düşün,Yeni Olgu,Papirüs,Varlık ,Evrensel,Kum gibi çeşitli dergilerde yayımlanan Adnan Satıcı, 1984 yılında yayımlanan Ülkesiz Şarkılar’la Yeni Türk Şiiri Ödülü’nü ,1995 yılında da Yerçekimine Uyan Portakal Çiçeği ile Türk Tabipler Birliği’nin 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta yitirdiğimiz Şair Doktor Behçet Aysan ve 36 insanımızın anısına verdiği Behcet Aysan Şiir Ödülü’nü Cahit Öktem’in Melankolik Masal adlı yapıtıyla paylaştı. 1996- 1997 yılları arasında Evrensel gazetesinde, ‘Güzeylem’ başlığı altında kültür-sanat ilgisiyle köşe yazıları yazdı. Satıcı yaklaşık 8 yıldan bu yana Özgür Bakış, 2000’de Yeni Gündem, Özgür Gündem ve Özgür Politika gazetelerinde düşüncelerini okurlarla paylaşmayı sürdürüyordu.

Adnan Satıcı kendini şu satırlarla anlatıyor: ” Yazıyorum ya,ha ben ha pişmiş tavuk! Gerçi tüylerin yorulmadan da mutlu bir hayat sürdüğüm söylenemezdi.Belki de aklına her geleni Kılçığını ayıklamadan söyleme cüreti , mutsuz hayatımın aramağınıdır bana. Belki de sırf bu yüzden müthiş bir gevezeyim.Belki de ağaçlarının her biri çatlamış kalın kabuklarla kaplı , güvenliğinin üstüne tir tir titreyen bir mırıltı ormanında yaşamak tad vermiyor bana. Durup durup beklenmedik sesler çıkarışım , ya yanlış anlaşılmam ya da hiç anlaşılmamam bu yüzden...

Tutarlı bir dünya görüşü ve yaşama bakışıyla, lirikliği ve dokunaklılığı kırılma noktalarından yakalayan şiir tarzı, yeni bir soluk olarak 80 li yıllarda başlayan serüvenini sürdürüyor.

Yapıtları:
    Ülkesiz Şarkılar (1985)
    Yerçekimine Uyan Portakal Çiçeği (1994)
    Dokuzuncu Blues (1996)
    Hep Unutur Uzaktaki (1999)
    Poetika (2000)
    Eksikti Geceler ve Bazı Günler (2004)
    Sonsuzluk Sandalı (Masallar, 1996)
    Burada Bir Orman Var (Denemeler, 1998)

Ödülleri:
    1983 Yeni Türkü Şiir Ödülü
    1995 Behçet Aysan Şiir Ödülü

alinti
    https://ay-maral-can.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -