Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
    Sosyal yer imi
    Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
    En bakılan konular
    Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
    Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
    Sinezenler..Sözleri
    Bir Sarkisin Sen
    Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
    Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
    MerHaba MerHaba :)
    ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
    Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
    Azerbaycan Bayragi

İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?

YazarMesaj
    AyMaRaLCaN
    Admin
    AyMaRaLCaN

Rep Gücü : 29249

Rep Puani : 235

İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Empty
    MesajKonu: İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?    İnsan İlişkileri Nasıl güçlenir ?  Icon_minitimePerş. Haz. 09, 2011 1:56 pm

Yapmacık davranmadan, karşınızdaki kşinin başarılarını takdir ederseniz güçlü bir iletişim ağı oluşturmuş olursunuz

Başarının anahtarlarından biri, başarılı ilişkiler kurmaktır İnsanlarla nasıl başarılı ilişkiler kuracağımızı ve bu ilişkiyi nasıl uzun vadeye yayacağımızı anlatan Kişisel Gelişim Uzmanı Chris Widener'ın yazısını yayınlıyoruz bu hafta sizler için

Bir ada değiliz ve tepeye tek başımıza çıkmıyoruz İlişkilerimizde başarılı olmanın temel bir yolu da başkalarına "yaşam vermektir" Tanıştığımız her insana ya yaşam veririz ya da ondan yaşam alırız Ne demek istediğimi anlıyorsunuz Sizi yüreklendiren insanlar vardır ve bu insanlardan ayrıldıktan sonra kendinizi olgunlaşmış hissedersiniz Bir de sizi alt üst ettiğine inandığınız kimseler vardır Başarılı insanlar, başkalarını geliştirme sanatında ustalaşmış insanlardır

Yalan söylemeyin

İnsanları geliştirmenin bir yolu, onları övmektir İnsanları övmek, belli bir güç sağlar! Birini övdüğünüzde, onda, sizde ve ilişkinizde bir şeyler olmaya başlar Birinin size hakkınızda övgü dolu sözler söylediği bir anı hatırlayın Harikaydı değil mi? Muhtemelen sizi övdükten sonra o kişiyi daha çok sevdiniz, öyle değil mi? İnsanları övmüş olmak için övmekten bahsetmiyorum elbette Çevrenizdeki insanların olumlu karakter özelliklerini ve davranışlarını dürüstçe arayıp bulmaktan ve övmekten bahsediyorum İnsanlara yalan söylemeyinYanlış birşey yapmışlarsa, onları düzeltin Doğru birşey yaptıklarında ise övün!
    Bunu söyledikten sonra, insanları övmenin yararlarına ve yollarına bakalım:

Yararları neler?

İlişkiniz gelişir Yaşam, ilişkilerden ibarettir Aile içi ilişkiler, arkadaşlar ve iş arkadaşları İnsanları olumlu yönlerinden dolayı övmeye başladığımızda, ilişkiler gelişir Onları ve bizi hızla kaynaşmaya yönlendirir

Liderliğiniz ve etkiniz artar Kim haleflerinin yaşamlarında daha güçlü bir liderliğe ve daha fazla etkiye sahip olacaktır: yıkan mı, geliştiren mi?

Daha güçlü ilişkiler ve sadakat İnsanlar takdir edilip övüldüklerinde, inanılmaz derecede sadık olurlar; çünkü onlarla ilgilendiğinizi, onları sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi bilirler Bu sizi başarıya götürecektir

Daha mutlu ve doyumlu insanlar Başkalarını geliştirmenin görevimiz olduğuna ve onların buna ihtiyaç duyduklarına gerçekten inanıyorum Başkalarını överek ve cesaretlendirerek yaşamlarına yatırım yapmak iyi birşeydir Karşılığında asla hiçbir şey alamasak da diğer insanları geliştirmek, yapılması gereken en doğru iştir Her zaman birileri gelip her şeyi alt üst etmek isteyecektir Böyle bir durumda, başarılı insan, bu gibilere övgünün gücünü telkin edecektir!

İzleyeceğiniz yollar

Tanıdığınız neşeli biri var mı? Çalışkan? Dürüst? Öyleyse, onlara bu özelliklerini ne kadar takdir ettiğinizi söyleyin Bunu bir sözle, kartla ya da telefon görüşmesiyle yapabilirsiniz Şöyle birşey diyebilirsiniz: "Ahmet, çalışkanlığınla gurur duyuyorum Öyle görünüyor ki her zaman en erken sen geliyorsun ve en geç sen ayrılıyorsun Gerçekten de harika bir örnek oluşturuyorsun ve bunu ne kadar takdir ettiğimi bilmeni istiyorum" Basit!

Günde en az 5 kişiyi takdir edin

"Suna, bunu sana başkası söyledi mi bilmiyorum ama, son projede harikalar yarattın Projenin vizyonunu aktarma konusunda benzersiz bir yeteneğin var ve bu sayede hepimiz rol ve görevlerimizi daha kolay yerine getiriyoruz Teşekkür ederim Gerçekten takdiri hak ediyorsun"

Övgü ve takdiri göstermenin diğer yolları da kartla, hediyeyle ya da tatille olabilir Günde en az 5 kişiyi övmeyi hedefleyinYapabiliyorsanız, günde 10 kişiyi övün Ya da belki temasta bulunduğunuz herkesi övmeyi deneyebilirsiniz Emek isteyecektir; ama mümkündür Yalnızca disiplin ve biraz çaba gerektirir
    Nasıl yaparsanız yapın, insanları övmek güç kazandırır Önce onlara, sonra da size!

alinti
    https://ay-maral-can.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -