Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
    Sosyal yer imi
    Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
    En bakılan konular
    Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
    Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
    Sinezenler..Sözleri
    Bir Sarkisin Sen
    Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
    Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
    MerHaba MerHaba :)
    ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
    Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
    Azerbaycan Bayragi

Abdullah Avcı: Milli Takımın

YazarMesaj
    AyMa®aLCaN
    Admin
    AyMa®aLCaN

Rep Gücü : 3498

Rep Puani : 51

Abdullah Avcı: Milli Takımın  Empty
    MesajKonu: Abdullah Avcı: Milli Takımın    Abdullah Avcı: Milli Takımın  Icon_minitimePtsi Ara. 26, 2011 11:09 am

Abdullah Avcı: Milli Takımın Başında 6 - 8 Ay Kalabilirim

Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Milli takımda 6 -8 ay kalabileceğimi düşünüyorum, çünkü o zamana kadar resmi maçlar başlamıyor." dedi.
    Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Milli takımda 6 -8 ay kalabileceğimi düşünüyorum, çünkü o zamana kadar resmi maçlar başlamıyor." dedi.

Türkiye Spor Hekimleri Derneği, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği AD ve Burkon Turizm ve Kongre işbirliği ile düzenlenen 13. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi Bursa'da başladı. Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongre 16-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

13. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi'ne katılan A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı, katıldığı kongrede 'Futbol takımlarında sağlık organizasyonu' konulu sunumu yaptı.

Mili takımdaki 31. gününde böyle önemli bir konu ile kongreye katılmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Abdullah Avcı, "Özellikle 2005 yılında U 17 Milli Takım ile Avrupa şampiyonluğu ve dünya dördüncülüğünü yaşadıktan sonra, 'Abdullah Avcı' isminin biraz daha tanıtır hale geldiği bir dönemden sonra bu tür organizasyonlarda bulunmaya çalışıyorum. Özellikle spor hekimliği benim futbolculuk dönemimden başlayıp bu zamana kadar geldiğim dönemde çok önemli." diye konuştu.

Abdullah Avcı sözlerine, 88'lerin başında futbol yaşantısına mahalle çıkıkçılarının bileklerindeki burkulmayı tedavi ettiği bir süreçten geçerek geldiğini belirterek başladı. Ardından menisküs teşhisi konulan sakatlığından sonra büyük sıkıntılar yaşadığını ve yaklaşık 15 yılını boşa geçtiğini anlatan Avcı, spor hekimliğinde gelinen son noktanın önemine değindi.

Abdullah Avcı, kulüp takımlarında ise tek masörlerin olduğu tek bir tedavi aletinin olmadığı ve oyuncuların sadece masaj olarak bilimden, spor hekimliğinden tamamen uzak dönemleri yaşadıklarını anlattı. 19 yaşında çıkış yakalayacağı dönemde kendisine menisküs teşhisi konulduğunu aktaran Avcı, kulübünün dahi buna inanmadığını dile getirdi.

SPOR HEKİMLİĞİNİN ÖNEMİ

Abdullah Avcı, spor hekimliği ile performansın ayrılmaz bir bütün olduğunu futbolculuk döneminde anladığını söyledi. Sonraki antrenörlük döneminde ise kulüplerin yavaş yavaş spor hekimleri ve sağlık heyetlerini kurmaya başladıklarını kaydeden Avcı, "Özellikle Galatasaray'da yaptığımız elit sporcu yetiştirme ile ilgili çalışmalardan da çok önemli geri bildirimler aldık." diye konuştu.

Milli takıma gelişinin 31. günü olmasına rağmen daha Milli Takımı henüz konuşmadıklarını da ifade eden Avcı, "Biz şu anda sadece sağlık performans merkezi kurmakla ilgili çalışmalar yapıyoruz." dedi.

"RİVA'DA SPORCU PERFORMANS MERKEZİ KURULACAK"

Abdullah Avcı, milli takımla ilgili Riva'da 'Sporcu performans merkezi' kuracaklarını ve bu konuya çok önem verdiklerini söyledi.

Bu sistemin 14 yaştan başlayıp yukarıya doğru devam edeceğini dile getiren Avcı, "Milli takıma gelen sporcuların burada performansının tespit edilip kulüplerinde de bu performansı takip edilecek. Kurumsallığa son derece inanan bir insanım. Kulüplerde artık CEO'lar olması lazım." şeklinde konuştu. Bugünkü yapıda daha önce kendilerine yapılanları yapmamaya çalıştıklarını belirten Abdullah Avcı, "Futbolda önemli olan adımları atmadığımız sürece batıdan geride kalacağız." diye konuştu.

Bir soru üzerine sporda istikrarın önemine de değinen Abdullah Avcı, "Türkiye'de bir kulüpte 6 sene çalışmış bir hoca olmadığı için istikrar dendiği zaman 'Abdullah Avcı' ismi çağrışım yapıyor. İstikrar, süreklilik, devamlılık ve değişimdir." ifadelerini kullandı.

Bu yıl mili takımlarda 14 yaş grubunu kuracaklarını anlatan Avcı, bunun 15 yaşa geçiş anlamında çok önemli olduğunu kaydetti. Temel eğitimi 14 yaştan itibaren başlatacaklarını belirten Abdullah Avcı, şöyle konuştu: UEFA kriterleri kapsamında bütün altyapı durumunun denetleneceğini aktardı.

Avcı, futbol sahalarının zeminleri ile ilgili değerlendirmede de bulunarak, "Galatasaray altyapısında da çalıştığım zaman sentetik sahaların ne kadar zararlı olduğunu anladım. Doğal çimin olmaması durumunda veya kötü hava koşullarında ve diğer durumlarda kullanılabilir; ama tamamen sentetik sahanın zararlı olduğunu düşünüyorum."

AVCI'DAN GÖREV SÜRESİNE ESPRİLİ YANIT Kongrede birçok konuya değinen Abdullah Avcı, görev süresiyle ilgili soruya esprili bir yanıt verdi. Avcı, milli takımın başında 6 - 8 ay kalabileceğini belirterek, "Çünkü bu sürede resmi müsabakalar başlamıyor." dedi.

Avcı, "Milli takımda teknik adam olarak ne kadar kalabileceğinizi öngörüyorsunuz, projelerinin ne kadarını gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorsunuz?" şeklindeki soruya, şu cevabı verdi: "Bülent hoca bana yolda; 'ne yaparsan yüz günde yaparsın' ben 30 günü tamamladım bu sürede çok önemli mesafe katettik. Benim için antrenör eğitimi ve Riva projesi çok önemli. Bunların yanında bölgeler de benim için önemli bunlarda büyük destek aldım ve büyük bir aşama katettik. Bunların hayata geçmesi 6-8 ay gibi bir süre alır. Herhalde o sürede kalırım. Çünkü bu sürede resmi müsabakalar başlamıyor."

Bu arada konuşmasının ardından Abdullah Avcı'ya plaket verildi. Plaketi Avcı'ya Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Çorum, takdim etti.

Abdullah Avcı: Milli Takımın
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -