Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
    Sosyal yer imi
    Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
    En bakılan konular
    Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
    Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
    Sinezenler..Sözleri
    Bir Sarkisin Sen
    Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
    Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
    MerHaba MerHaba :)
    ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
    Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
    Azerbaycan Bayragi

Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )

YazarMesaj
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

Rep Gücü : 744

Rep Puani : 10

Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Empty
    MesajKonu: Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )    Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:32 pm

Edip Akbayram Hayatı ( Biyografisi )

Edip Akbayram Hayatı ( Biyografisi )

29 Aralık 1950'de Gaziantepte doğdu.Henüz dokuz aylıkken çocuk felcine yakalandı. Bu kötü hastalığın pençesinde çocukluğunu geçiren Edip Akbayram'ın müziğe tutkusuda çocukluk yıllarında başladı. "Haftalığımdan biriktirdiği paralarla ünlü pop şarkıcılarının konserlerine gider, eve döndüğümde aynanın karşısında onların taklitlerini yapardım." diyor Akbayram o yıllar için. Çocukluk yıllarında bir orkestra kurarak amatör olarak evlerinin yakınındaki bir düğün salonunda çalıştı.

Lisede kurdukları orkestrada Pir Sultan'ın, Karacaoğlan'ın deyişleri üzerine yaptıkları besteleri çalıp söylediler. İlk plağını da lise yıllarında yaptı.Kendim ettim kendim buldum. İlk plağını çıkardığı grubun adı Siyah Örümcekler'di. Plakta zaten "Siyah Örümcekler-Gaziantep Orkestrası" ve "Edip Albayram ve Siyah Örümcekler" başlıkları altında iki farklı baskıyla çıktı.

Gaziantep'ten sonra Adana ikinci adresi oldu Edip Akbayram'ın. Adana, Akbayram'ın kurduğu orkestrayla ilk sahneye çıktığı kenttir. Burada "Beyaz Saray" adlı bir gazinoda çalışmaya başdı.

Akbayram yoksulluk içinde geçen bir çocukluktan sonra, liseyi bitirip kapağı İstanbul'a attığında yıl 1968'dir. Liseyi bitirdiği zaman hep öğrenmeyi istediği mesleğin, doktorluğun eğitimini almak için üniversite sınavlarına girdi ve diş hekimliğini kazandı. Ne var ki müzik ağır bastı ve bu meslekten vazgeçerek kendini müziğe verdi. "Zaten diş hekimi olsaydım, babamın bana muayene açacak parası yoktu ki!" diyordu sanatçı geçirdiği o yoksulluk yılları için.

İstanbul'a geldikten sonra 1971'de Altın Mikrofon Yarışması'na katıldı.Aşık Veysel'in bir şiirinden esinlenerek gerçekleştirdiği ilk bestesi olan "Kükredi Çimenler" ile birinci oldu. 1974'te Dostlar Orkestrası'nı kurdu ve Anadolu pop müziğinin önde gelen isimlerinden biri oldu.Daha sonra Kara Kuzu, Deniz Üstü Köpürür ve Garip adlı 45'liklerimle ödüller aldı ve ünü yurt çapında duyulan bir sanatçı oldu. "Aldırma Gönül" ve "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" adlı parçalarıyla satış rekorları kıran ve altın plak kazanan sanatçının çeşitli kuruluşlar tarafından verilen 250 kadar ödülü mevcuttur.

Edip Akbayram, zirveye çıksa da müziği paraya tercih ettiği için çocukluk yıllarındaki yoksullukların benzerlerini bu dönemde de yaşadı. "Bu ülkede arabeskin altın çağını yaşadığı yıllarda asla müzikteki çizgimden ödün vermedim. Zaten 12 Eylül sonrası beni kimse çalıştırmadı. 1980'den 1984 yılına kadar, koskoca bir dört yıl. Zor yıllardı o yıllar. Kimse bana iş vermedi. Karımın bileziklerini ve alyanslarımızı sattık. 12 Eylül sonrası beni canavar gibi görmeye başladılar." diyor Edip Akbayram o yıllar için.

80'ler Edip Akbayram ve benzeri müzik yapanlar için zor yıllardı. Arabesk okumasını istediler, büyük paralar teklif ettiler. Reddetti. Sesi soluğu duyulmaz oldu müzik piyasasında. 1981-88 arasında bestelerinin TRT'de çalınması yasaklandı. Ama 90'ların ortasından itibaren, özellikle Türküler Yanmaz albümüyle yeni bir çıkış yaptı ve kendi çizgisinde sapmadan yürümeye devam ettiğini gösterdi. Can Yücel'in, Oktay Rifat'ın, Ahmed Arif'in, Vedat Türkali'nin yapıtlarından bestelediği şarkılar vardı bu albümünde.

Edip Akbayram başlangıçtan itibaren ne yapmak istediği şöyle açıklıyordu: "Kalıcı bir şeyler yapmak istiyordum. Fikret Kızılok ve Cem Karaca'nın Anadolu ezgilerini pop çizgisinde söylemelerini örnek olarak aldım. Renk ve çizgide tamamen bir Edip Akbayram olarak geliştirdim. Toplumcu müzik yapmak istedim. Müziğimde geniş halk kitlelerinin yaşamı, sorunları olmalıydı. Ancak sivri, ucuz kahramanlıklardan da uzak durmaya çalıştım. İnançlarımdan, düşüncelerimden, politikamdan taviz vermeden, müzik tekniğinden yararlanarak, sorunlu, yoksul, geniş halk kitlelerine ulaşmak, daha çağdaş bir şeyler yapmak istiyordum."

Bugün geçimimi kaset ve konserlerimden gelen paralarla sağlayan sanatçının bir de iki ortaklı küçük bir inşaat şirketi bulunuyor. Çevre düzenlemeciliği, TIR taşımacılığı, küçük çapta bina yapımıyla uğraşıyor.Ayrıca, 1979 yılında Ayten hanım ile evlenen sanatçının bu evliliğinden Ozan ve Türkü adlarında bir oğlu, bir kızı var...
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

MesajKonu: Ferhat Tunç Hayatı ( Biyografisi )   Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:33 pm

Ferhat Tunç Hayatı ( Biyografisi )

Ferhat Tunç Hayatı ( Biyografisi )

14 Mart 1964 Yılında Tunceli'de doğdu. Çocukluğunu babasının Almanya'da oluşundan dolayı Annesi ve 4 kardeşi ile birlikte Tunceli'nin küçük bir mahallesinde geçirdi. Çocukluğu büyüklerinden öğrendiği, ağıtlar ve türküler söyleyerek geçti. İlkokul yıllarında başlayan müzik serüveni günümüze kadar sürüp geldi

1979 yılında lise öğrenimini tamamlamadan Almanya'da yaşayan ailesinin yanına gitti. Almanya'da geçirdiği beş yıllık süre içerisinde müzik birikimini daha da arttırdı. Mainz Üniversitesi'ne bağlı bir müzik okulunda kısa bir süre müzik öğrenimi gördü. Başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın bütün ülkelerinde Amerikalı sanatçı arkadaşı Darnell Sumers ile birlikte konserler verdi. Bu ikilinin çalışmaları sonucunda 1984 Yılında Ferhat Tunç Avrupa'da ilk albümü olan "Bu Sevda Var iken"I çıkarttı

1985 yılında Türkiye'ye dönen sanatçı aynı yıl "Vurgunum Hasretine" albümünü yayımladı. Daha sonra 1987'de "Ay Işığı Yana Yana", 1988'de "Yaşamak Direnmektir" ve "İstanbul Konserleri-1", 1989'da "Vuruldu", 1990'da "Gül Vatan", "1991'de "Ateş Gibi", 1992'de "İstanbul Konserleri-2", 1993'de "Firari Sevdam", 1994'de "Özlemim Dağ Rüzgarı", 1995'de "Kanı Susturun" ve 1997'de "Kayıp" albümü olmak üzere tam 13 albüme imza attı

"Kavgamın Çiçeği" Ferhat Tunç'un Prestij Müzik etiketiyle çıkan son albümü…

Albüm piyasaya çıkmadan önce ulusal ve yerel TV kanallarında gösterime giren albüm içinde söz ve müziği Yusuf Hayaoğlu'na ait olan "Sen Ağlama Yar" adlı klip ile büyük beğeni kazanan sanatçı şarkılarında verdiği mesajla her kesimden insana hitap etmek amacında..Albümün müzik direktörü Osman İşmen. Arı Stüdyoları'nda hazırlanan albümde yer alan şarkılar, Yusuf Hayaoğlu, Ferhat Tunç, Ahmat Can Akyol, Mehmet Çetin, Hüseyin Akdemir'e ait…

Ferhat Tunç'un "Sen Ağlama Yar" klibine Prestij Müzik sanatçılarından Suavi; ünlü söz yazarı ve Mahsun Kırmızıgül'ün dizilerinden tanıdığımız sanatçının da yakın arkadaşı Tahir Paker ve 1998 Miss Turkey'de ilk onda dereceye giren.CHP genel sekreteri Sinan Yerlikaya'nın kızı Sidal Yerlikaya olmak üzere 3 kişi eşlik etti
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

MesajKonu: Uğur Işılak Hayatı ( Biyografisi )    Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:34 pm

Uğur Işılak Hayatı ( Biyografisi )

Uğur Işılak 15.11.1971 yılında Almanya’nın Neviges şehrinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya’da tamamladıktan sonra Açık Öğretim İktisat Fakültesinde öğrenimine devam etti.
    Çocukluğunu, Almanya’nın Neviges şehrinde geçiren sanatçı, daha sonra ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. Henüz çocukluk yıllarında, şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı. Oniki yaşlarında ağabeyi Abdullah Işılak’tan, bağlama çalmayı öğrendi.
    Bağlamada ustalaşmasıyla birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, onüç yaşında bestelemeye başladı ve ilk albümünü 1988 yılında dinleyicinin beğenisine sundu. Albümün promosyonuyla beraber Avrupa’nın muhtelif yerlerinde konser verdi. Kendi kaset çalışmalarını devam ettirmek amacıyla 1990 yılında Almanya’da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yeteneklerini de geliştirdi.
    Yaklaşık 15 yıllık profesyonel sanat hayatında, sözü ve müziği kendisine ait olan 250’ye yakın eser ve titizlikle elediği yüzlerce şiir ortaya koydu.

2. SAFHA ( Türkiye )

Dönen Alçak Olsun isimli yeni albümünü müzikseverlere sunmak amacıyla Temmuz 1998 yılında Türkiye’ye yerleşen sanatçı, yapım, promosyon ve dağıtım amacıyla ’Divan Müzik’ şirketini kurdu. 2000 yılında aynı şirkette çıkardığı Söyleyeceklerim Var isimli albümüyle sanat dünyasında, saygın bir konum edindi. Sanatçı, 2001 yılında çıkardığı Yıldırım Gibi albümü ve Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar adlı Albümüyle de sanatındaki derinliği bir kez daha kanıtladı.

Albümün promosyonuna paralel olarak 8 hafta ’ Uğur Işılak’la Ozanca ’ isimli kendi TV programını sundu.
    Biryandan kaliteli eserleri, şahsiyetli davranışları, vakarlı duruşu, edebi ve güzel türkçesiyle, sanatçı(lık) profilini yansıtırken, diğer yandan Anadolu değerlerine bağlılığı ve magazin dünyasından uzak kalışıyla halkla bütünleşti. Türkiye ve Avrupa genelinde verdiği konserler, çeşitli üniversite ve sivil toplum örgütlerinde yaptığı seminer ve ’Anadolu Gönül Sohbetleri’, yayınlanan haber ve röportajlarıyla gerçek bir ’sanat adamı’ profilini ortaya koydu.

Ozanlık geleneğinin ruhunu batı sazlarıyla buluşturarak, Türk müziğine yeni bir kimlik kazandırmanın yanı sıra, bu tarzı tüm dünyaya duyurmayı kendisine misyon edinen Uğur Işılak, düzenli olarak TV programı sunmayı ve takriben 2004-2005 yılları arasında da, ideallerine uygun yazılmış bir senaryoyla, ilk sinema filmini çekmeyi planlıyordu.
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

MesajKonu: Servet Kocakaya Hayatı ( Biyografisi )    Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:35 pm

Servet Kocakaya Hayatı ( Biyografisi )

Bingöl'de 1973 yılının en güzel bahar ayında doğdu. Ailesinin zorunlu göçleri nedeniyle önce Antakya, ardından da Mersin'de yaşadı.

İlköğretim yıllarını Mersin'de tamamlayan sanatçı üniversiteyi Ankara'da okudu. "Hayatımın en önemli yılları" dediği zamanları Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde geçirdi. Uzun yıllar Ankara'da yaşayan Kocakaya, profesyonel müzik hayatına da burada başladı. Lise yıllarında göz kırptığı müziğe üniversite yıllarında ağırlık veren sanatçı, disiplinli olarak çalışmalarına devam etti. İlgiden tutkuya dönüşen müzik sayesinde sanatçı yeteneklerinin uçsuz bucaksız derinliklerini keşfetti.

Batı müziğinin hazinelerini Doğu müziğiyle keşfe çıkarırken, ona en çok yakışanı 'ozan müziği' oldu. Bu serüvende Servet Kocakaya, en yalın haliyle kendi tarzını yarattı. Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Aşık Mahsuni Şerif'i Fatih Erkoç, Zülfü Livaneli, Patti Smith, Dead Can Dance ve Pink Floyd'la besledi. Albümlerinde her zaman kendi beste ve sözlerine yer veren sanatçı, geldiği yeri unutmayarak albümlerinde yer verdiği ustalarının ezgileriyle onlara yürekten selam gödermeyi asla ihmal etmiyor.

'Keke - Zor Günler', 'Ki Zava' ve 'Duvar Şarkıları' isimli albümleri henüz çok kısa olan müzik hayatının küçük bir sağlaması.
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

MesajKonu: Volkan Konak kimdir    Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:36 pm

Volkan Konak kimdir

VoLKAN KONAK hayatı,biyografisi
    1967 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde doğdu. İlk orta ve Lise Eğitimini Maçka'da tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Ünüversitesi Türk Müsikisi Devlet Konservatuarına girdi. 1988 yılında Konservatuarı bitiripaynı yıl İstanbul Teknik Ünüversitesinde Sosyal Bilimler Master Eğitimine başladı. Karadeniz Müziğini Evrensel Müzik formlarıyla buluşturarak, özgün bir yapıda yeniden şekillendiren Volkan konak, İlk albümü "Efulim"i 1993 yılında yaptı. Albüm başta Karadeniz halkının ve müzikseverlerin beğenizini ve ilgisini kazandı daha sonra 1994 yılının Ekim ayında "Gelirmisin Benimle"adlı albümünü hazırladı ve askerlik görevi nedeniyle bir süre çalışmalarına ara verdi.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra hemen üçüncü albümü "Volkanik Parçalar"ın çalışmasına başladı. Üç aylık çalışmadan sonrada bu albüm Müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Volkan konak 1998 yılının Nisan ayında kendisi tarafından kurduğu "Kuzey Müzik Prodüksiyon" isimli firmasından "Pedaliza" isimli Albümünü Müzikseverlerin beğenisine sundu. 1993 yılından bu yana Albüm çalışmalarında yaklaşık elli adet bestesini sergilemiş ve bu çalışmalar sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler tarafından yılın sanatçısı seçildi. 1997 yılınıda Politika dergisi tarafından yılın en iyi Müzik sanatçısı seçildi. Volkan Konak'ın 1993 yılında ürettiği bir bestesinin tüm dünya hakları "Kuzey Müzik Prodüksiyon ile Fransız prodüktör Alain Finet tarafından yapılan sözleşme sonucunda Alain Finet tarafından satın alındı. Bu beste İspanyolca olarak tüm dünyada yayınlanmak üzere single olarak çıkarılacaktır.

2000 yılında "Şimal Rüzgarı" adlı albümünü DMC'den çıkararak dinleyicilerine ulaştırdı. 2003 yılı Aralık ayında 3.5 yıl aradan sonra yine DMC etiketiyle yayınlanan "Maranda" isimli albümü ise büyük beğeni toplayarak 2004'e müzik dünyasının iddiaları yapımlarından biri olarak girdi

kimdir, konak, volkan, volkan konak, volkan konak kimdir
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

MesajKonu: Onur Akın Hayatı ( Biyografisi )    Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:37 pm

Onur Akın Hayatı ( Biyografisi )

Van Gölü'nün kenarında Bitlis'in şirin bir ilçesi olan Ahlat'ta dünyaya geldi. Öğretmen bir babanın ve ev hanımı bir annenin altıncı ve son çocuğudur. Köy Enstitüsü mezunu olan babasının tayini nedeniyle İstanbul'a yerleşmişlerdir.
    İnsan doğduğu yere benzer
    Toprağını iten çiçeğe
    Suyunda yüzen balığa...

Büyük bir vefa duygusuyla, Bitlis'in suyunu ve toprağını heybesinden hiç eksik etmeden, yine suyuna ve toprağına büyük bir aşk ve tutkuyla bağlanacağı ve üzerine şarkılar besteleyeceği; anılar biriktireceği bu şehirde eğitim hayatına başlamıştır.
    İlkokul: Paşabahçe İlkokulu
    Ortaokul: Paşabahçe Ortaokulu
    Lise: Paşabahçe Ferit İnal Lisesi
    Üniversite: İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümü

Onur Akın bütün bu dönemlerinde müzikle içi içe yaşamıştır. Aile bireylerinin müziğe olan yakınlığı yaşamında yön çizmiştir. Okul sıralarındaki müzik çalışmaları üniversite yıllarında GRUP BARAN'ın oluşumuna etkendir.

Fakültenin önü demirden köp rü
    Fakültenin önü bir sıra kavaktı
    Biz bir garip yiğit kişiydik
    Bütün hürriyetler bizden uzaktı

1987 yılında kurduğu grubun, 1989'da ilk albümü YEDİVEREN dinleyiciyle buluşmuştur. Vedat Türkali'nin 1944 yılında yazdığı BEKLE BİZİ İSTANBUL adlı şiir Onur Akın'ın bestesi ve yorumuyla, kendi alanında gelecek yıllara yürüyen bir klasik eser olmuştur.

Açardın yalnızlığımda
    Mavi ve yeşil açardın
    Yenerdim acıları *****likleri

Yıl 1991. Onur Akın, GRUP BARAN'la ikinci ve son albümleri olan KUYTUDA BAŞAK'ı yayınladı ve bundan sonra müzik çalışmalarına tek başına devam etti.

Küçük serçelerin izlerinde
    Buluruz belki yaşam aşkını
    Ya da hasta yataklarımızda
    Su veririz belki birbirimize
    AyBüke
    Admin
    AyBüke

MesajKonu: Ahmet Şafak Hayatı ( Biyografisi )    Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )   Icon_minitimePaz Şub. 19, 2012 10:39 pm

AHMET ŞAFAK

Kısa Müzikal yaşamına 4 albüm sığdırdı. Kendi şiirlerini besteledi, yorumladı. Yüzlerce bestesi ile yüreklere köPage Rankingü kurdu.
    Şahin Özer Müzik etiketiyle çıkardığı "Yalnız Kurt" albümü, yüzbinlerce müziksevere ulaşarak adeta bir slogan oldu
    Kısa zamanda gösterdiği yükseliş, onu Kanal D de 2001 yılında gösterime giren, Toprak Sergen, Yasemin Kozanoğlu ve Nefise Karatay'la "AVCI" adlı dizi de başrol oynaması tesadüf bir başarı olmadığının göstergesi olmuştur
    Daha sonra, 2002 Yılında TGRT de 13 programdan oluşan "SÖZ-MÜZİK AHMET ŞAFAK" adlı müzik-söyleşi programının sunuculuğunu ve hazırlığını üstlendi. Bu programda her hafta konukları oldu, ama bir ilki gerçekleştirip, “HAFTANIN BESTESİ” köşesinde programa özel beste yaparak, canlı olarak seslendirmiştir.2004 yılında Kanal 7 ekranlarında 13 bölümden oluşan Balaban (Rabia) adlı dizide ve 90 dakikalık bir filmde başrol oynadı.Son olarak çekimleri devam etmekte olan ve Azarbeycan Televizyon tarihinde ilk kez gerçekleştirilen ve yine Ahmet Şafak ın başrol oynadığı bir dizi çekimi gerçekleştirilmektedir.
    Polemiklerden daima uzak durdu. Hala "KAFA SANATÇI" değil, ama kafalı olmanın önemini çok iyi biliyor
    Bir kitap Kurdu olan Ahmet Şafak, sahnedeki canlı performansı ile rakipsiz, bu yüzden Türkiye'nin en fazla halk konseri veren sanatçısı hala o.
    Şimdi yepyeni albümü “Adam Gibi” ile yeniden sevenleriyle buluşuyor. Aranjörlüğünü Osman İşmen gibi bir Müzik ustasının yaptığı albümde, sözü ve bestesi Ahmet Şafak'a ait 10 beste bulunuyor. Hazırlığı yaklaşık 1 sene süren albümün ilk klibi, Hakan Yonat yönetiminde “Adam Gibi” isimli parçasına çekildi

ahmet, biyografisi, hayati, hayatı, safak, Şafak

Özgün Müzik Şarkıcılarının Hayatları ( Biyografileri )
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Askin nur yengi....( Biyografileri )