Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
 Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
Sinezenler..Sözleri
Bir Sarkisin Sen
Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
MerHaba MerHaba :)
ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
Azerbaycan Bayragi

Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

Rep Gücü : 29249

Rep Puani : 235

Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Empty
MesajKonu: Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri    Hz. Mevlana Sözleri - Mevlana Celaleddin Rumi Sözleri Icon_minitimeCuma Nis. 20, 2012 12:16 am

Eğer sözün eğri kalbin doğruysa kerem sahibi Mevla o eğriliği affeder.

Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.

Dünyanın lütfu ve yaltaklanması hoş bir lokmadır. Ama az ye. Çünkü o lokma ateştendir.

Tane arayan nice kuşlar vardır ki boğaz hırsı boğazlarının kesilmesine sebep olur. Suda emniyet içinde olan nice balıklar, boğaz hırsı yüzünden oltaya koşarlar.

Gel, Gel, ne olursan ol, gel! İster kâfir, ister mecûsî, ister puta tapan ol, gel! Bizim dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!

Ömrün altın kesesine, geceyle gündüzse bir sarrafa benzer. Bir vukufun olmadan sayıp harcarsan nihayet kese boşalır.

Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Dinle neyden ki hikâye etmede, Hep ayrılıktan şikayet etmede. Beni kamışlıktan kestiklerinden beri ahımdan herkes inlemede.

Akılların farklılığı yaradılıştandır. Ancak yaradılıştan olan üstünlük çalışıp çabalamakla artar.

İçteki şey dile dökülürse iç yok olur gider. Çok anlatma da için saklı kalsın yok olmasın.

Leş bize göre kötüdür, pistir. Ama domuz ve köpek için şekerdir.

Sevgide güneş gibi ol. Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol. Hataları örtmede gece gibi ol. Tevazuda toprak gibi ol. Öfkede ölü gibi ol. Her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol.

Üç şey hakkında dudağını kıpırdatma: Gittiğin yol, paran ve mezhebin.

Ten kafestir. Canın dikenidir.
https://ay-maral-can.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  (Mevlana Celaleddin-i Rumi)
» Mevlana Celaleddin Rumi - Etme