Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
    Sosyal yer imi
    Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
    En bakılan konular
    Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
    Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
    Sinezenler..Sözleri
    Bir Sarkisin Sen
    Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
    Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
    MerHaba MerHaba :)
    ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
    Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
    Azerbaycan Bayragi

5 kez yıldırım çarptı, ölmedi

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir
    Anonymous

5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Empty
    MesajKonu: 5 kez yıldırım çarptı, ölmedi    5 kez yıldırım çarptı, ölmedi  Icon_minitimeSalı Kas. 30, 2010 4:54 pm

Küba'da yıldırımları mıknatıs gibi çeken ve şimdiye dek 5 kez üzerine yıldırım düşen bir çiftçi hayatta kalmayı başardı.

Cubadebate adlı internet sitesindeki habere göre, ülkenin doğusundaki Las Tunas bölgesinde yer alan La Julia köyünde yaşayan Jorge Marquez isimli çiftçinin üzerine yıldırım, ilk kez 5 Temmuz 1982'de traktörünün direksiyonundayken düştü.

Üzerine ilk yıldırım düşmesinde, kulak zarının patladığını, sırtının tamamen yandığını ve diş dolgularının yerinden fırladığını anlatan Marquez, 1987'de iki, 1988'de bir ve daha sonra da 1991'de bir kez daha üzerine yıldırım düştüğünü, evine iki yılda 15 kez yıldırım isabet ettiğini bildirdi.

“Sanırım şimşekleri mıknatıs gibi çekiyorum, genelde üzerine yıldırım düşenler ölür ama benim vücudum, etkileri çok kötü olsa da bu müthiş gücü kabul ediyor” diyen Marquez, ilk iki yıldırım çarpmasında hareketsiz hastaneye götürüldüğünü ama sonrakilerin, eklemleri ve solunum yollarında büyük acıya yol açsa da kendisini pek etkilemediğini söyledi.

Çiftçi Marquez, “Son iki yıldırım uzaktan düştüğü için biraz zayıftı ama aslında benim vücudum da buna alıştı” derken bir Amerikalı orman koruma memurunu 7 kez yıldırım çarptığını okuduğunu belirtti. Kübalı çiftçi, “Bu bir rekorsa, hiç kırmaya niyetim yok” dedi.

alinti

5 kez yıldırım çarptı, ölmedi
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -