Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
Sinezenler..Sözleri
Bir Sarkisin Sen
Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
MerHaba MerHaba :)
ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
Azerbaycan Bayragi

Cavit Tebrizli den Elçibeye

YazarMesaj
AyMa®aLCaN
Admin
AyMa®aLCaN

Rep Gücü : 3498

Rep Puani : 51

Cavit Tebrizli den Elçibeye Empty
MesajKonu: Cavit Tebrizli den Elçibeye   Cavit Tebrizli den Elçibeye Icon_minitimeC.tesi Şub. 18, 2012 7:01 pm

Cavid TƏBRİZLİ

Müğənni / Güney Azərbaycan
Hörmətli forum iştirakçıları! Mən hamınızı ürəkdən salamlayıram. Məni bu ehtişamlı, bu gözəl tədbirə dəvət etdiyiniz üçün də sizə ayrıca təşəkkürlərimi bildirirəm. Mən böyük öndərimiz, Cumhurbaşqanımız, rəhmətlik ELÇİBƏYin haqqında bir dənə xatirəmi anlatmaq üçün gəldim buraya Türkiyədən. Xalqımın mənə verdiyi müğənni sifəti, mənə verdiyi Azərbaycan müğənniliyinin şərəfi bir tərəfə, alqışları ilə həmişə böyümüşəm. Ancaq böyük öndərimiz, liderimizin mənə həmişə verdiyi bir dəyərdə mənim həmişə başımı göylərə qədər dəydirib. Mən istəyirəm ELÇİBƏYin bir xatirəsini burda həmişə ürəyimdə yaşatdığım bir xatirəni sizlərə də çatdırıram. ELÇİBƏY hər Türkiyəyə gəlişində mən həmişə Türkiyədə bərabər oldum ELÇİBƏYlə, ziyarətinə getdim. Burda təəssüflər olsun ki, heç elə bir imkan yaranmadı. Həmişə məndən Təbriz mahnısını istədi.
Qollarım dolana boynuna bir gün,

Yenə baş qoyaram dizinə Təbriz.

Həsrətdən, hicrandan cana doymuşam,

Doyuncan baxaram gözünə Təbriz!
Bunu mənə neçə dəfə oxutdu. Hətta Əli bəy bilmirəm indi burdadı? Əli bəy də burdadı. Bəli. Bir gün bəy çox ağır idi. Xəstəliyi bir az ağırlaşmışdı. İndi istəmirəm sizi əfkarlandırım Bəyin o saatlarını xatırlamaqla. Fəqət bu xatirəni canlandırmaq üçün mən təkrarlayıram. Bir az ağır idi halı. Yaxşı deyildi. Əli bəygil məni aldılar Bəyin yanına xəstəxanaya. Heç kəsnən görüşmürdü. Hətta Əli bəygil də, digər yoldaşları ilə eşikdə durdular. Bəy mənə dedi ki, Cavid ağlamaq istəyirəm. Məndən Təbriz mahnısını bir daha istədi. Dedim: Bəy axı indi sizin halınızda ağlamaqdan gülmək daha yaxşı olmazmı. Yox, dedi Cavid. Mən səndən istəyirəm ki, Təbriz mahnısını mənim üçün bir dəfə də oxuyasan. Mən bunu ELÇİBƏY üçün xəstəxanada oxudum. Dinlədi. Dedi ki, Cavid Təbrizdən oxuyanda belə sızıldayaraq, belə özünü gücsüz biri olaraq, təbrizlini gücsüz biri olaraq sakın ola ki, göstərmiyəsən ha… Öz səsi ilə məni təkrar etdi: “Qollarım dolana boynuna bir gün” belə oxuma, yumruğunu düyünlədi. “Qollarım dolana boynuna bir gün”, yumruğunu düyünlədi, dedi, səndən istəyirəm ki, bunu belə oxuyasan. Mən də həqiqətən ondan sonra həmişə Azərbaycan tədbirlərində, konsertlərində, o yerlərdə ELÇİBƏYin mənə o əmrini göz önündə bulunduraraq elə oxumağa çalışıram. Mən sizin çox zamanınızı almaq istəmirəm. Mən ürəyimdəki sözləri əlbəttə indi burda çox həyəcanlıyam, ifadə edə bilmirəm Mən səhnə adamıyam. Mən ancaq səhnədə bir az rahat ola bilirəm. Mən xitabət adamı deyiləm, danışa bilmərəm belə uzun-uzun. Bağışlayın məni, başım-gözüm üstünə oxuyum bir bənd. ELÇİBƏYin ruhunun şad olmasına oxuyuram mən bunu. Çox şad olasınız.

Qollarım dolana boynuna bir gün,

Yenə baş qoyaram dizinə Təbriz.

Həsrətdən, hicrandan cana doymuşam,

Doyuncan baxaram gözünə Təbriz.
Bulanıq suların axsın durulsun,

Təzə günlərinə büsat qurulsun ,

O gül camalına bir də vurulsun,

Heç qubar qonmasın üzünə Təbriz.

Bulanıq suların axsın durulsun,
Təzə günlərinə büsat qurulsun,

O gül camalına bir də vurulsun,

Toz, qubar qonmasın üzünə Təbriz.
Mən inanıram ki, hörmətli öndərimiz bizi eşitdi. Hamınızı burda hiss eləyir. Çox sağ olun. Eşq olsun sizlərə! Var olasız! Çox sağ olun.

Alinti yazidir..

Cavit Tebrizli den Elçibeye
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cavit Tebrizli Aysevgilim
» Cavit Tebrizli kimdir?
» Tebriz-Cavit Tebrizli