Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGüncel KonularGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
 5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimeCuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

www.ay-maral-can.yetkin-forum.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
Sinezenler..Sözleri
Bir Sarkisin Sen
Azərbaycan dili → Bəzi sait səslərin tələffüzü
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
MerHaba MerHaba :)
ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ
Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
Azerbaycan Bayragi

5 temmuz katliamini unutmadik!

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

Rep Gücü : 29249

Rep Puani : 235

5 temmuz katliamini unutmadik! Empty
MesajKonu: 5 temmuz katliamini unutmadik!    5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimePaz Nis. 22, 2012 11:41 pm

5 TEMMUZ KATLİAMINI UNUTMADIK!

5 Temmuz neyi hatırlatıyor demeden konuya doğrudan giriyorum. Unutulmuşluğu bildiğim için, hele Türk'e karşı yapılan katliamları planlı, sistemli bir şekilde Türkiyeli (!) siyonist basın tarafından unutturulduğu için, ''ben Türk'üm'' diyeninde hafızasında tahribatlar yaptırıldığı için hiç kimsenin aklına gelmez 5 Temmuz'lar ve nice bahtımıza yazılmış kara tarihler...

Kara günlerimizi hatırlatan ve ananlar ancak ve ancak; o olay(lar)ı bire bir yaşamışlar bize hatırlatır sessiz ve sade anmalarla. Lakin yine de ilgi görmez, yaşanan acıların milli kin ve öfkeleri canlandırılmaz, katliama uğrayan Türklerin şehadetlerine Fatihalar gönderilmez, dualar esirgenir!

Bugünde böyle bir gün işte!

5 Temmuz 1993 tarihinde kudurmuş pkk ermeni kanlı köpeklerin, Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı BAŞBAĞLAR köyüne akşamın başladığı saatlerde baskın düzenleyerek 33 Türk'ü, sırf sünni Türk olmalarından başka özel bir durumları olmadıkları halde katlettiler. Köyü ateşe vererek, ahırlardaki hayvanları bile yakmışlardı. Gözü dönmüş pkk'lı ermeni piçlerinin yaptıkları yanlarına kar kalmışcasına ellerini, kollarını sallaya sallaya ortalıklarda 16 yıldır dolaşmaktadırlar! Devlet yetkililerinden, savcılarımızdan yetkili ve etkili çalışmalar yapılmamış ve şehitlerimin kanları yerde kalmıştır. Akıtılan kanlarımızın hesabı ne hikmetse sorulmadı bu zamana kadar. Bu saatten sonrada sorulacağa benzemiyor!..

Peki neden?

Cevabınıda biz verelim; TÜRK OLDUKLARI İÇİN!

Sivas'ta ve bazı yerlerde kendi tezgahladıkları oyunlarla öldürttükleri fikirdaşlarını yıllarca anma törenlerinde KİN KAPISI haline getirdikleri toplantılarla gelenekselleştirenlerin, bir bardak suda fırtına koparan soysuz guruhun katil çığırtkanlıklarına sessiz ve tepkisiz kalan ÖZÜM, kendi ÖZÜNÜN katledilişlerini neden unutur, geride dul ve yetim kalanların yanlarında manevi desteğini için esirger?

Sorarım size;

Daha ne kadar gaflet uykusunda kalacağız? Hangi vakit birbirimize sahip çıkacağız? Söyleyin Allah aşkına, bize bizden başkası yar olacak mı? Kaderimizi, geleceğimizi paylaşacak mı? Başkaları bizim için bir HİÇ olduklarına göre?..

Öyleyse aklımızı başımıza çarçabuk devşirmeliyiz. Birbirlerimize sahip çıkmalıyız! Sonra; bizlere bu günleri mumla aratırlar, haberiniz ola...

Bu vesileyle; BAŞBAĞLAR'DA katliama maruz bırakılan şehitlerime fatihalar yollarken gurbet ellerden, Cenab-ı Allah, Türk'e acılar göstertmesin, ocaklarımız sönmesin...

El ele, gönül gönüle olalım ki; BOZKURT ÜLKÜCÜLER ülkemizin başına TAÇ edilsin! Hak, adalet, hukuk yeniden zuhur etsin!

Allah yar ve yardımcımız olsun değerli ülküdaşlarım

Selam, Sevgi ve Saygılarım en derininden!..
https://ay-maral-can.yetkin-forum.com
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

MesajKonu: Geri: 5 temmuz katliamini unutmadik!    5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimePaz Nis. 22, 2012 11:42 pm

Erzincan'ın Kemaliye ilçesi Başbağlar Köyü'nde PKK'lı teröristler tarafından 16 yıl önce katleden 33 kişi törenle anıldı.

Erzincan'a 180, Kemaliye İlçesi'ne 70 kilometre uzaklıktaki Yukarı Barasor Vadisi'nin en son köyü olan Başbağlar'daki anma törenine, Erzincan Valisi Ali Güngör, AKP Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Jandarma Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu, Kemaliye Kaymakamı Yasin Özcan, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün, Ulalar Beldesi Cemevi Başkanı Emir Ali Can, daire müdürleri, şehir dışından gelen çok sayıda kişi ve köylüler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından terör örgütünün 5 Temmuz 1993 tarihinde gerçekleştirdiği katliamdan yaralı kurtulan köy muhtarı Ali Akarpınar, herşeye rağmen teröre boyun eğmeyerek dimdik ayakta durduklarını söyledi. 16 yıl önce köyün kana bulandığını hatırlatan Akarpınar, “Başbağlar'da yaşayanlar terörün amacı olan korkuya boyun eğmedi. Köyün yeniden yapılanması için halkımızla birlikte çalıştık. Devletimizin de yardım elini uzatması ile bugüne kadar geldik” dedi.

AKP Milletvekili Sebahattin Karakelle ise, 16 yıl önce Başbağlar'da mezalim yaşandığını söyledi. Buradaki kaliamın her geçen gün yürekleri yakmaya devam ettiğini belirten Karakelle, şöyle dedi:

“BAŞBAĞLAR'I KINAMAYANLARI KINIYORUM”

“Terör nerden ve kimden gelirse gelsin onu bu meydanda kınıyor ve lanetliyoruz. Biz bunu kınarken, Başbağlar'da evlatlarını kaybeden anaların yüreği, öksüz kalan yetimlerin, anne ve babaların feryadı nasıl bizi yakıyorsa, Sivas’ta Madımak Oteli'nde evlatlarını kaybeden ana babaların, yavruların acıları da yüreğimizdedir. Bu her iki olayı meydana getirenler hiç şüphesiz ki terör örgütüdür. Bir gaye var; Sivas'ta da Başbağlar'da da Alevi- Sünni çatışması meydana getirmek istediler. Bu oyunu milletimiz bozmuştur. Sivas Olayları'nı kınarken Başbağlar'ı kınamayanları buradan yüksek sesle kınıyorum. Alevisi ile Sünnisi ile Türk'ü ve Kürd'ü ile Lazı- Çerkezi ile bizleri kardeş sayamayanlar utansın. Bu teröristlere terörist diyemeyen, bebek katilini lanetlemeyen kim varsa onlar utansın.”

“BİRLİĞİMİZE KURŞUN”

Vali Abdulkadir Demir de terörün karanlık elleri ve odaklarını bir kez daha lanetlemek üzere geldiklerini söyledi. Vali Demir, “16 yıl önce bu şirin köyümüzde tertemiz, pırıl pırıl, masum insanlarımızın uğradığı bu kirli saldırıyı gerçekleştiren kirli ellerin ne denli insanlıktan uzak olduklarını ve terörün mantığının olmadığını tüm dünyaya duyurmak üzere buradayız. 2 Temmuz'da Sivas'ta terörü ateşleyen el ile, 5 Temmuz'da Başbağlar'da birliğimize kurşun sıkan el aynı eldir. Artık bu elin kirli işlerini hepimiz görüyoruz ve lanetliyoruz” dedi.

Başbağlar Köyü meydanında toplanan çocuklar ellerindeki döviz ve pankartlarla teröre bir kez daha lanet okudu. Çocuklar ellerinde ‘Terör insanlık suçudur, 33 şehit verdik köyümüzü terk etmedik’, ‘Başbağlar bizimdir bizim kalacak’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ yazılı dövizleri taşıdı. 16 yıl önce yakılan minibüsünde aynı şekilde yakıldığı yerde durururken, tören katledilen 33 kişi için yapılan Şehitlik Anıtı'nı ziyaret edip, dualar okunması ile sona erdi.

KATLİAM

5 Temmuz 1993’te Başbağlar köyüne akşam saatlerinde gelen 100 kadar PKK'lı terörist akşam namazı için camiye gidenler başta olmak üzere köylüleri köy meydanında topladı. 1.5 saat propaganda yapan teröristler, köylülere mermi yağdırdı. Açılan ateş sonucu 29 kişi öldü. 1'i kadın 4 kişi de ateşe verilen evlerin içinde diri diri yakıladat öldürüldü.

ANNE İLE ÇOCUĞUNU DİRİ DİRİ YAKTILAR- Başbağlar Katliamı'nda biri 13 yaşında çocuk, biri kadın 5 kişi yakılarak olmak üzere 33 vatandaş şehit edilmişti. Köye akşam 20:00 sıralarında gelen silahlı saldırganlar bütün erkekleri köy dışında topladı. Ardından makineli tüfeklerle hepsini kurşuna dizdiler. Sadece üç kişi ölü numarası yaparak yaralı olarak kurtuldu. Köydeki kadın ve çocukları derenin içinde toplayan saldırganlar, "Sizi öldürmeyeceğiz, ama bu acıyla her gün öleceksiniz" deyip saatli bir bomba bırakıp köyü terk ettiler. Giderken de köyün bütün evlerini ateşe verdiler.

Katliamda şehit olan 33 kişinin ismi şöyle: "Mehmet Taşdelen(74), Ali Taşdelen(27), Feridun Dikkaya(29), Mehmet Parto(69), İbrahim Parto(58), Salim Parto(38), Recep Parto(31), Süleyman Akpınar(66), Kamil Akpınar(39), Ali Kucur(49), Ali Rıza Türkücü(60), Şaban Türkücü(32), Ali Baltacı( 65), Mehmet Baltacı(27), Ali Özdemir(37), Yahya Özdemir(24), Hüsnü Öztürk(71), İbrahim Çelik(63), Hüseyin Güner(59), Rıfat Aydın(34), H. Fehmi Aydınlı(43), Aydın Aydın(34), Şakir Aydınlı(66), Nurettin Aydın(48), İbrahim Baltacı(61), Nazife Baltacı(47), İbrahim Baltacı(13), Hasan Sandıkçı(58), Süleyman Orhan(67), Celal Demirci(35), Adil Torun(22), Ahmet Yıldırım(66) ve İbrahim H. Gülcan(59)"
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

MesajKonu: Geri: 5 temmuz katliamini unutmadik!    5 temmuz katliamini unutmadik! Icon_minitimePaz Nis. 22, 2012 11:44 pm

KATLİAM NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Akşam namaz vaktidir. Hoca güzel sesiyle ezan okumakta, köyün erkeklerinin bir bölümü cami avlusunda abdest alırken, bir bölümü de abdestlerini evlerinde almış, camiye doğru hareket etmekte. Köy sessiz; Her günkinden daha sessiz.Hocanın okuduğu ezan sesi bir anda kesiliyor. Köyde bir panik yaşanıyor ve hocanın sesi duyulmuyor artık. Az önceki duygusallık, bir anda, acıya ve çocukların ve kadınların bağırışmalarına bırakıyor yerini.5 Temmuz 1993, Saat 20.30. Köyün etrafında ve içinde yüz civarında gözü dönmüş cani

HOCANIN SESİ DUYULMUYOR
Saat 20.30 sıralarında hoca elinde mikrofon, ezan okuyor. Hoca, arkasından gelenleri görmüyor. Ezan daha bitmeden hocanın ensesine bir tokat iniyor. Hoca arkasını dönünce, eli silahlı militanları görüyor. Ezan yarım kalmasın diye "Bırakın ezanı tamamlayayım" dese de, dinletemiyor. Yaka paça sürükleniyor. Aynı anda camide mevcut bulunan cemaat de dışarı çıkarılıyor.
CAMİDE BULUNMAYAN ERKEKLER TESPİT EDİLİYOR
Caminin içinde olmayan köyün erkekleri tespit ediliyor. “Falan filanı getirin” diye emirler yağıyor. Eşkiyalar aradıkları insanları ismen biliyorlar. Sıradan bir baskın değil bu. Militanlar, evlere dağılıyor, kadın, erkek, çocuk hepsini dışarı çıkarıyorlar. Zaten Adil Hocanın okuduğu akşam ezanının birden bire yarıda kesilmesine köy halkı bir anlam verememiştir. Köyün içinde bulunan militanlar, kısa sürede köyde bulunan tüm insanları bir araya topluyorlar.

5 temmuz katliamini unutmadik! Basbaglar

OLAYI YAŞAYANLAR ANLATIYOR

Katliamı yaşayanlardan E.A gördüklerini şöyle anlatıyor;"Akşam namazına duracaktık ki torunum geldi. Anarşistlerin köyü bastığını söyledi. Ben de hemen kapıyı kapattım. Kapıyı kapatırken, beni gördüler. Gelip kapıyı açmamı istediler. Ama ben kapıyı açmadım. Döndü gittiler. Biz namazımızı kılıp dua etmeye başladık. Pencereden baktım ki komşunun kapısını kırıp evdeki erkeği dışarı çıkardılar. Bir adamı başına diktiler. Tüfeği dayadılar ve beklemeye başladılar. Birkaç kişi geldi, bizim kapıyı kırıp içeri girdiler ve evde erkek olup olmadığını sordular. Erkeklerin evde olmadığını söyleyince, evin içine girdiler. O sırada yanımda bulunan parayı onlara doğru uzattım, belki parayı alır da bir şey yapmadan çekip giderler diye. Parayı aldılar, tüfeğin ucuyla beni, gelinimi, torunumu iterek dışarı çıkmamızı istediler. Çıkarken geri döndüm ki odaya bomba koyuyorlar. Dışarı çıktıktan sonra evi ateşe verdiler. Beni götürürlerken itti ve kaktılar. Hasta ve yaşlı olduğumu söyledimse de beni sürüklediler. Kadınların toplandığı yere götürdüler. Etrafımıza bomba koydular. Bir taraftan evleri ve arabaları yaktılar. İçlerinde bayan olan terörist ziynet eşyalarımı istedi. Olmadığını söyleyince "Siz İstanbul Karagümrük’ten geliyorsunuz, sizin altınınız olmaz mı ? " dedi.
 5 temmuz katliamini unutmadik! 07_temmuz_1993_basbaglar

5 temmuz katliamini unutmadik! 59d834ermeikaliiialk

Baskın sıradan bir baskın değil. Sanki katliamı gerçekleştirenler daha önce köye birkaç defa gelmişler. Öyle ki köyün tüm mahallelerini ve köyde yaşayanları biliyor, ne tesadüf ki İstanbul’dan köye tatil için gelen misafirlerin bile bulundukları evler tespit edilebiliyor. Ve siz İstanbul Karagümrükten geldiniz ifadesini kullanabiliyorlar. Köyde bulunan kadınlardan F.P. yaşadıklarını ağlayarak şöyle anlatıyor;"Militanlar, kapının önünden ismen çağırıyorlardı köyün insanlarını. Selim Pato, sen gel dediler. Görümcemin oğluna, Recep sen de gel, dediler. Doğru camiye dediler. Ben içeride pencerenin önünde oturmuş dinliyordum. Birkaç militan sokaklara dizildi. A.C'yi çağırdı.Bu adam yanımızdaki ilçenin köyünde oturuyordu. Bizde tırpan yapıyordu. Onu görünce hayrete düştüm. Daha sonradan biz kadın ve çocukları da topladılar. Derenin yanında toplandık. Başımıza bir kız, bir erkek militan koydular. Erkekleri de öbür tarafa topladılar."Kanlı bir katliama Başbağlar köyü sahne oluyordu artık. Bu dağ köyünde yaşayan insanlar, üstelik çoğu da yaşlı, suçsuz, günahsız olmalarına rağmen, hain kurşunlara hedef oluyorlardı. Artık köyde yanan evlerin ateşi ve kurşun sesleri duyuluyordu. Köy sakinlerinden G.D. "Biz kadınları topladıkları yerde havaya uçuracaklarmış, Allah kurtardı bizi, dereye topladıklarında yanımıza bir şey koydular. Biz telsiz var sanıyoruz. Ne konuştuğumuzu dinlemek için telsiz koydular sanıyoruz. Aramızda sessiz sessiz konuşuyoruz. Meğer bombaymış. Dereden çıkmışız, bomba patlamış." Köyün erkekleri öte tarafta kurşuna dizilirken, kadınlar ve çocuklar dere kenarında, yanlarına konan bombadan habersiz, militanlar köyü terk ettikten sonra dereden ayrılıyorlar. Ayrılmasalar, köydeki erkeklerin akıbetine kadın ve çocuklar da uğrayacaktı. Militanlar, sloganlar atarak kanlı eylemlerini gerçekleştirdiler. Kadınların ve çocukların ağlaşmaları ve köyün tamamen yanması onlara adeta büyük bir zevk veriyordu.

YA MUNTAKİM ALLAH!
Sayın ÜLKÜDAŞ Kardeşlerim Ve ABİLERİM 5 Temmuz 1993 yılıdında ERZİNCANIN KELAMİYE İLÇESİNE BAGLI BAŞBAGLAR KATLİAMINI UMARIM Kİ HİÇ BİRİMİZ UNUTMADIK VE UNUTMAYACAGIZ HAİNCE VE ACIMASIZDA 33 TANE SUÇSUZ İNSANLARIN ÖLDÜRÜLMESİNE VE ÇOCUKLARIN ÖLDÜRÜLÜP YAKILMASINA HALA HAZMEDEMİYORUZ. ABİLERİM VE KARDEŞLERİM SİZDEN TEK RİCAM HİÇ BİR ZAMAN BAŞBAĞLAR KATLİAMINI UNUTMAYALIM VE UNUTTURMAYALIM

alintidir

5 temmuz katliamini unutmadik!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-